Ետ գնալ Ետ գնալ «Քարֆուր Հայաստան»-ի շնորհիվ 150 երեխա կունենա նոր դպրոցական պայուսակ և անհրաժեշտ գրենական պիտույքներ 12/09/2019
«Քարֆուր Հայաստան»-ի շնորհիվ 150 երեխա կունենա նոր դպրոցական պայուսակ և անհրաժեշտ գրենական պիտույքներ
«Քարֆուր Հայաստանը» միացել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի «Դպրոցի ճամփան» նվիրատվական արշավին՝ նվիրելով 150 նոր դպրոցական պայուսակ և անհրաժեշտ գրենական պիտույքներ կարիքի մեջ գտնվող ընտանիքների երեխաներին։
150 նոր պայուսակներն արդեն ուղևորվել են Արագածոտնի, Տավուշի և Գեղարքունիքի գյուղարական համայնքներ, որպեսզի դպրոցահասակ 150 երեխաները ուսումնական տարին սկսեն նոր պայուսակներով։
«Քարֆուր Հայաստանն» աջակցում է նաև «Դպրոցի ճամփան» նվիրատվական արշավի վերաբերյալ տեղեկատվության տարածմանը՝ իր երկու խանութներում տեղադրելով արշավի մասին պատմող պաստառներ և թերթիկներ։
«Երեխաները տարվա յուրաքանչյուր օր ունեն մեր հոգատարության և պաշտպանության կարիքըՄենք պատասխանատու ենք նրանց անհոգ և ապահով մանկությանինչպես նաև կիրթ և լուսավոր ապագայի համար,  և այդ ճանապարհին չպետք է խոչընդոտ հանդիսանան գրենական պիտույքների և այլ պարագաների բացակայությունը«Մաջիդ Ալ Ֆութեիմ Հայփերմարքեթս էյ էմ» ՍՊԸ  Քարֆուր Հայաստանն իր պարտքն է համարում իր ներդրումն ունենալ  չափազանց կարևոր այդ գործումորը իրականացնել մեզ օգնում է Վորլդ  Վիժն  Հայաստան-ըՄենք միասին կշարունակենք հաճելի պահեր ստեղծել բոլորի համարամեն օր»,- նշում է խանութի գլխավոր տնօրեն Վաչե Արսենը։
«Շնորհակալ ենք «Քարֆուր Հայաստան»-ին՝ «Դպրոցի ճամփան» արշավին աջակցելու համար։ Վորլդ Վիժն Հայաստանը խրախուսում է Հայաստանում գործող ընկերություններին և կազմակերպություններին կատարել նվիրատվություններ և այդպիսով իսկ հնարավորություն ստեղծել Հայաստանի ծայրահեղ աղքատ ընտանիքների երեխաների համար ապրելու լիարժեք կյանքով», - նշում է Վորլդ Վիժն Հայաստանի տնօրեն Ժիրայր Էդիլյանը։
Նվիրատվություն կարելի է անել՝
1. donate.am կայքում (1 նվեր = 5000 ՀՀ դրամ),
2. 77 թվերն ուղարկել 7733 կարճ համարին (1 SMS = 500 ՀՀ դրամ),
3. 77 777 7733 Idram ID-ով փոխանցել ցանկացած գումար:
Վիճակագրություն
Հայաստանում ապրող երեխաների թիվը ըստ վերջին մարդահամարի կազմում է 728,294, որից 18,200 երեխա` այսինքն երեխաների 2,5% -ը, ծայրահեղ աղքատ է սա վկայում է «Աղքատության պատկերը Հայաստանում 2008-2015» ուսումնասիրությունը` https://www.armstat.am/file/article/poverty_2016_eng_2.pdf :
Ծայրահեղ աղքատության մեջ ապրող երեխաների կարիքները բազմաթիվ են. բնակության ոչ պատշաճ պայմաններ, արտադասարանային կրթության հնարավորությունների բացակայություն, առողջ և բազմազան սննդի սակավություն, ինչպես նաև պատշաճ հագուստի, կոշիկի, գրքերի և գրենական պիտույքների կարիք։ Շատ հաճախ գրենական պիտույքներ, պատշաճ հագուստ և կոշիկ չունենալու պատճառով հազարավոր երեխաներ պարզապես չեն հաճախում դպրոց և դուրս են մնում կրթությունից։

Back Back Carrefour Armenia provides 150 students with new school bags and supplies 12/09/2019
150 schoolbags are already on their way to the rural communities of Aragatsotn, Tavush, and Gegharkunik so that 150 children can start the school year with new bags and items.
Carrefour Armenia also supports the dissemination of the information about the ‘Back To School’ campaign by placing campaign’s information visuals in its supermarkets’ venues.
“Children need our care and protection every day of the year, and we are responsible for their carefree and safe childhood, as well as their educated and bright future. Their lack of stationery and other accessories should not be an obstacle on their way. ''Majid Al Futtaim Hypermarkets AM '' LLC Carrefour Armenia considers it as its duty to make a significant contribution to the work that World Vision Armenia International Relief and Development Organization is doing. Together we will continue to create great moments for everyone, every day”, says General Director Vache Arsen.
“We thank Carrefour Armenia for supporting our ‘Back to School’ campaign. World Vision Armenia encourages organizations and companies operating in Armenia to make donations and thus create opportunity for the children in Armenia living in extreme poverty to enjoy life in all its fullness”, - says Zhirayr Edilyan, World Vision Armenia Country Director.
You can make a donation through;
1. donate.am website (1 gift = 5000 AMD),
2. Texting 77 to 7733 short number (1 SMS = 500 AMD),
3. Through 77 777 7733 Idram ID.
Statistics
The number of children living in Armenia is 728,294, and 2,5% of the children (18,200 children), live in extreme poverty, as of Armenia poverty snapshot 2008-2015.  https://www.armstat.am/file/article/poverty_2016_eng_2.pdf
The needs of the children living in extreme poverty are numerous – improper living conditions, lack of extra-curricular opportunities, lack of healthy and diversified food, as well as the lack of proper clothing, shoes, books, and school items. Very often because of the lack of school items, shoes and clothes children do not attend school and are left out of education.